ימים מיוחדים

יוצאים מהשגרה

אוצרות תוכן בעברית: חלל בתוך תערוכה במוזאון עם קישור מלאים ביצירות אמנות מסוגים שונים.

אוצְרוּת תוכן בעברית

עשוי להכיל קישורי שותפים שעוזרים לאתר להרוויח מרכישות.

מה זה אוצְרוּת תוכן (content curation)

כמו אוצרות של יצירות אמנות עבור מוזיאון או גלריה, אוצרות תוכן היא איסוף תכנים בנושא מסוים ממקורות שונים, בחירת התכנים המעניינים ביותר והגשתם לקהל בצורה קלה לצריכה. לדוגמה, כל פוסט בבלוג הזה מבוסס על יותר מ-1,000 פרטי תוכן שקראתי וסיננתי כדי שאתם לא תצטרכו.

ההבדל בין כתיבה רגילה של פוסט ובין אוצרות תוכן הוא שפוסט רגיל מכיל בעיקר מלל סטטי בעוד שפוסט של אוצרות תוכן מכיל ריכוז גבוה של תכנים מוטמעים (Embedded Content) וקישורים החוצה לתכנים של אחרים.

אוצרות תוכן חוסכת זמן בסינון התכנים בעצמכם ולפעמים מעניקה נקודת מבט חדשה על תכנים קיימים, למשל דרך קביעת סדר התכנים, הצמדת תכנים קשורים, הוספת כותרות שמתארות את התכנים והוספת פרשנות מאת האוצר/ת.

אנשים שלומדים לאורך כל החיים (Life-Long Learners) יכולים בעזרת אוצרות תוכן להכיר נושאים חדשים שהם "דברים שלא ידעתם שאתם לא יודעים" (Unknown Unknowns).

מיזמי אוצרות תוכן מומלצים:

הפלייליסט של גלגל"צ – מתעדכן פעם בשבוע ומציג את כל השירים שנבחרו לפלייליסט לשבוע הקרוב, כולל שירים ישראלים ובינלאומיים. יש קישורים ליוטיוב כך שמאוד נוח לגלות מוזיקה חדשה. מומלץ להיכנס פעם בשבוע ולהאזין לשירים עם הכיתוב "חדש".

"המיוזלטר" של שיר אלוני (לקריאה, להרשמה) – הניוזלטר שמביא את המוזה. מכיל המלצות על מוזיקה חדשה עם קישורים להאזנה מיידית, עצות והשראה בנושא יצירה מכל תחום בדגש על מוזיקה ובמה פתוחה לחשיפת היצירות שלכם.

"ביקורת פרסומות" של אור בוטבול – ביקורת וידאו מהירה, עניינית, בונה ולפעמים גם סרקסטית במידה, על פרסומות שהופיעו בטלוויזיה הישראלית. אל תפיקו פרסומת לטלוויזיה לפני שצפיתם.

"דבר המפרסם" של גולן נוחיאן – ערוץ יוטיוב שמרכז פרסומות בישראל. טוב למי שרוצה להתעדכן בקמפיינים חדשים בלי לבזבז שעות על מקבצי פרסומות.

"פודקאסט פלייליסט" של יוליה שנרר (טלגרם, RSS) – המלצות על הסכתים בעברית ובאנגלית במגוון נושאים. יוליה מביאה את הפרק המלא כפי שהוא ומוסיפה בתיאור את נקודת המבט שלה.

"חור בהשכלה" של יובל שדה – הסכת שכל פרק בו הוא מבוא לנושא אחר, למשל "הבורסה", "רעידות אדמה", "עבודה", "חופשה", "כתב". פרקים קצרים של כ-30-35 דקות עם חלוקה ברורה לתתי-נושאים כך שאם רק חלק מסוים מעניין אתכם תוכלו בקלות לדלג אליו.

התוכן שלכם כאן

אוצרי תוכן, רוצים להופיע כאן? שלחו מייל. ברשימה הזו אני מפרסם תכנים לפי הטעם האישי שלי. אם אבחר לעקוב, אשתף כאן.

ועוד כמה קטנות

זה היה פוסט של אוצרות תוכן בנושא אוצרות תוכן. האם זו רקורסיה? 🤔

"יו דוג, שמעתי שאתה אוהב אוצרות תוכן":

"יו דוג, שמעתי שאתה אוהב אוצרות תוכן אז שמתי לך אוצרות תוכן בתוך האוצרות תוכן כדי שתוכל לאסוף תוכן בזמן שאתה אוסף תוכן"
תמונה בהשראת המם Yo Dawg, נוצרה עם מחולל הממים של הפלאפל

אל תפספסו אף יום!

הירשמו לניוזלטר ותקבלו פוסטים על ימים מיוחדים שמתרחשים היום, כדי שתוכלו לחגוג אותם יחד עם שאר העולם :) אם לא תאהבו, יש כפתור הסרה בגוף המייל.

עם מי תחגגו את היום? שתפו עם:

אנשים שמשעמם להם בעבודה, בלימודים או בשגרה
אנשים שרוצים יותר לייקים, תגובות ושיתופים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת על ימים מיוחדים לפני שהם מגיעים? עברו אל ימים מיוחדים לעסקים

השימוש באתר מהווה הסכמה מפורשת למדיניות הפרטיות. קראו אותה, היא לא נושכת.